Konečně se kolona rozjela a kolem mne „prosvištěla“ dvě auta. Taky bych na to nejraději šlápnul, ale kam by to vedlo, kdyby si každý dělal co chce!? K čemu mám ale tolik koní pod kapotou, vždyť stotřicítku zvládne i stará škodovka!? No nic, politici přece dobře vědí, že vyšší rychlost na dálnici k nehodám nevede. Určitě si s tím brzy poradí!

Domů do Holešovic jsem dorazil v pozdním odpoledni, když se „bordel“ vedle v baráku začínal plnit prvními zákazníky. Kolem třetí hodiny ranní budou dům rozkoše opouštět a na ulici si vyprávět své zážitky. Někteří je budou v alkoholovém oparu spíše vyřvávat. Ještě, že jsem investoval do nových oken a zakoupil dostatek špuntů do uší! Proč ale nejsou veřejné domy tak jako v Evropě ve vykřičených čtvrtích! Nebylo by to snad lepší pro všechny zúčastněné?!

Je to asi týden, kdy jsem na ulici viděl kloučka nakukujícího do pootevřených dveří, za nimiž se to hemžilo polooděnými děvčaty.

„Mami, proč je ta paní nahatá!?“

Být na místě maminky, odbyl bych asi kluka stejnými slovy. Měl bych mu snad lhát, anebo mluvit o politicích rozhodných jen tehdy, pokud jde o jejich platy!?

Radek Zeithammer


Na návštěvě radnice Prahy 6 dne 19.4. prohlásil náměstek primátora Rudolf Blažek: “V každém případě je potřeba do ulic poslat více policistů a strážníků, stejně tak je nutné zjednodušit úřední postupy. Proto plánujeme v celé Praze rozšířit počet strážníků o tisícovku, celkem na 2700. Nově tak přibudou strážníci před školami a na častých místech nehod.“

A co na to starosta Prahy 6, která již řadu let patří v objemu páchané trestné činnosti k nejbezpečnějším částem hlavního města Prahy? “V souvislosti se zvyšujícím se počtem strážníků chceme posílit zaměření na netradiční způsoby výkonu služby, jako je posílení
cyklistických hlídek, zvýšení počtu strážníků specialistů-okrskářů, předpokládáme navýšení počtu objektů zabezpečených napojením na poplašný a monitorovací systém nebo zvýšení počtu kamer bezpečnostního kamerového systému,“ řekl Chalupa.

Kdoví, možná pak dojde i na účinné působení strážníků-specialistů proti mravnímu ohrožování dětí.

I.Tinka