Je to taková zvláštní věc. MČ od vás vybere ročně nějaké peníze. Za ty peníze smíte stát s autem v místě bydliště (!). Zní to blbě, ale časy se mění. Všichni vědí, že parkovacích míst je méně, než bude platících. Vlastně si kupujete los. Ale jen pro Prahu 7. Na Praze 1 si také kupují los, ale zase jen pro svoji část. I když v Praze už platíte, nemůžete jet (autem) na návštěvu, či jednání na jinou MČ, neb platíte jinde. Kdyby bylo dostatek placených parkovišť, budu prvním propagátotem ZPS. Takhle to pokládám za lumpárnu a účelovou hru.

Jsem přesvědčen o tom, že převážná většina občanů Prahy 7 zónu parkování nechce.
Také nikdo nechce aby nemohl na Žižkově zastavit před opravnou kufrů, nebo přivézt na Vinohrady nemocné tetičce guláš. A určitě nikdo nechce, aby mu obrazně řečeno úřad MČ nařizoval, kdo mu smí obložit koupelnu a s kým se může scházet. Kolik je tady zubařů? Postavte se do fronty, protože jinak s oteklou hubou do vedlejší městské části vás nedoveze ani příbuzný. Neměl by kde zastavit, aby na vás počkal.

Co chtějí ale všichni, je mít večer kde zaparkovat.
Což by spíše řešilo noční rezidentní parkování. To zase nechce Úřad. Je opravdu tak důležité, co chce úřad? Je to opravdu, jak se říká kvůli nějaké firmě která se bude o zónu "starat"? Řekl bych že jo, protože ta vehemce se kterou se to hájí nasvědčuje, že to nebude jen kvůli pro občany prospěšnému řešení.

Ale jestli je to tak jak píši, kde jsou ti co hájí zájmy občanů Prahy 7, jejich zastupitelé? Proč mně nepřesvědčují, jak to bude senzační? Oni mne ignorují (před volbami - sic!), takže si myslí, že to mají jistý, nebo se schovávají za magistrát.

Oni mne prostě dobře nezastupují! Zastupitelé
.

Nebojím se ZPS nazvat segregací dle místa bydliště. Všichni se hlásí k EU. Běda, kdyby někdo napsal, že chce jenom střední Čechy a ti ostatní ať mu tam nelezou. To by bylo keců o demokracii! Zdá se Vám to demagogické? Ano. Je to tak. Je to stejné, jako tvrdit, že ZPS pomůže. Nikdo si sice nedovede představit jak, (Kromě té už založené správcovské firmy která bude na zbylých místech obhospodařovat parkovací automaty - tam mají jasno!), ale říkají si - aspoň něco.

Na Praze 1 ZPS také občanům moc nepomohla, jak je vidět na jejich DF. Je pravdou, že Praha 1 je v úplně jiném postavení než Praha 7. Turisti, památky, atd. Tam restrikce být musí, ale u nás?

Městská policie, která zásadně nestíhá tak důležité věci jako je bezpečnost, (auta vykrádaná v samém centru Prahy7), ochranu životního prostředí (psi, vandalismus, atp.), bude úkolována vybíráním pokut u parkovacích automatů, čímž se stane ochrankou soukromé firmy, tak jako to bylo na Praze 1. (A pokud ne, z čeho bude ta správcovská firma žít?)

Prý už je rozhodnuto, protože Magistrát. Vždycky se to tak schová. Myslíte si také, že je už opravdu pozdě ty sociální inženýry nakopnout?
Je to takový zvláštní boj. Něco jako když tabákové firmy vedou nekuřáckou kampaň. Vlastně se všichni snaží, aby se co nejméně jezdilo autem. Spotřební daň z benzínu/nafty, je ale velikým přínosem do státní kasy. Tak aby to těm bojovníkům nescházelo na premiích!

Příště si pošpitáme o jednom prospěšném usnesení Rady MČ Prahy 7. Slibuji, že se budete divit!

J. Stejskal

Stejskal Jiří