Památkář zazdívák? (Řezáčovo nám.)

1) Étos veřejné služby?
„Pracovní skupina A21“, rozuměj lidé především z okolí Heřmaňáku namítali i protestovali proti plánu totálního zadláždění podle zpackaného projektu pánů Bardoděje a Pražáka. Na obranu obou sluší uvést, že likvidace bylinného a keřového patra byla vlastně již v zadání úřadu, který:
a) jednal v rozporu se zákonem 114/1992 (o ŽP) a 131/2000 (o Praze), opakovaně porušil Stavební zákon, zák.106/99 (přístup k informacím), opakovaně Zákon o veřejných zakázkách. Třistaprocentní navýšení ceny je kapitola sama o sobě.
b) jednal v rozporu s opakovaně prezentovaným přáním veřejnosti, což zde na fóru již zmíněno, takže připomínám, jak si to tu (zeleň,hřišťátko...) představovaly děti, jejich kresby zatím ještě nebyly odstraněny, lze vidět na galerii Informačního střediska MČ na tř. M. Horákové.
Přes protesty i divadlo zvané „participace“ vloni na jaře, nedošlo ke znovuotevření diskuse o náměstí, i když se nabízí nepřeberně možností vhodných dřevin a bylin. Loni touto dobou, kdy úřad předstíral diskusi s občany se nepochlubil, že již sám sobě vydal povolení ke kácení (nezákonné ). Jediné, na co se úřad zmohl, byl podnět k případné kosmetické úpravě projektového zmetku.

2) Památkář:
Alternativa – Do vy projektovaného hřbitůvku přidány tři čtverce s trávou. Kamennou pustinu by jistě oživily, nicméně stále to připomínalo to krejčího, který zkažený oblek vylepší zelenými záplatami.
Pasted Graphic
Architekt Zdeněk Meisner
Celý text