Ostatní

Rozloučení s Věcmi Veřejnými

veci-verejne-87837a9141b98aeb8892f6305a777b48d1f275d9_200px

Je tomu tak: Po čtyřech letech marného úsilí získat slušné lidi pro spolupráci v rámci politické strany Věci veřejné končí i moje kariéra tamtéž. Prvotním důvodem však nebyla moje neschopnost takové lidi získat (naděje umírá poslední, že), ale prostý fakt, že jsem najednou měl spolupracovat s lidmi, se kterými jsme dlouhodobě stáli na opačných stranách: Oni schvalovali (doslovně, z pozice svých funkcí ve vedení městské části) nevýhodné smlouvy s Pluggetem, které připravily městskou část zbytečně o desítky milionů korun (ve složce Privatizace na těchto stránkách je k tomu dostatek doložitelných informací, včetně odkazu na Reportéry ČT), já jsem se marně snažil všechny zúčastněné na straně radnice na konkrétních číslech přesvědčit o pochybném obchodu, který radnice uzavřela s Pluggetem.

S příchodem mladé generace do VV v Praze 7 (J. Hrdina, L. AndrýsováWinking se najednou objevili i noví zájemci o členství ve VV a div se světe – byla to jména, která jsem znal z jejich dřívějšího působení v radě nebo zastupitelstvu, kdy absolutně neměli pochopení pro fakta, dokládající tunelování při prodeji půdních prostor pro stavbu bytů. Po marném vysvětlování, že s takovými lidmi nemůžu být v jedné straně, zvítězila „logická“ argumentace, že se nemám dívat zpátky, a že oni by se jinak na moci v P7 s převahou ODS nemohli podílet, a tak jsem svoje členství ve Věcech veřejných ukončil.

Klub Praha7 jsme však zatím ale nenechali zaniknout. Podaří-li se mi zdolat úskalí nějakého editoru a budu schopen vyrábět příspěvky samostatně, rád bych v načaté činnosti pokračoval, i když už to nebude pod hlavičkou Věcí veřejných. Předpokládám, že ani pan Stejskal mě nenechá v tomto na holičkách, a snad se podaří navázat tam, kde jsme před časem z různých důvodů poněkud ochabli.

Nechtěl jsem zůstat ovšem stranou ani pro nadcházející komunální volby. Jelikož VV se pro mne díky invazi „starých struktur“ staly nevolitelné, rozhodl jsem se ze všech špatných voleb (zde v Praze 7) pro tu nejméně špatnou – podpořit kolegy ze Strany zelených. Pokud se objevím na jejich kandidátce, nebude to proto, že bych očekával zvolení – moje pozice bude dost vzdálena od volitelného místa, ale abych vyjádřil to, že na komunální úrovni jsem v naší městské části nenašel subjekt, kterému bych mohl více důvěřovat (přitom ovšem v různých stranách znám lidi, které bych si za spolupracovníky zvolil). Toto píši s plným vědomím, protože kdo mě zná ví, čím se zabývám, a v čem jsme ve „vysoké politice“ se zelenými na opačných stranách barikády. Prostě si myslím, že se zelenými máme v Praze 7 více toho, co nás spojuje, než rozděluje.

Nakonec bych rád poděkoval p. Stejskalovi, který vydržel až do tohoto hořkého konce jako obětavý autor a správce stránek, bez kterého by Klub Praha7 patrně vůbec neexistoval. A také bych rád poděkoval všem příznivcům, kteří mi obzvlášť v počátcích dávali naději, že by snad i „normální“ lidé mohli dění ve svém bydlišti ovlivnit. Ale třeba ještě není všem dnům konec – nebo je?
Tinka Ivan
Ivan Tinka

Dopis pražskému primátorovi

124268-original-5s26o
Vážený pane primátore,

po dnešní cestě do práce pražskými ulicemi jsem se definitivně rozhodla Vám napsat tuto stížnost. Jistě takových stížností dostáváte více a moje stížnost asi zapadne, protože je jednou z mnoha. Já ale cítím prostě velkou potřebu Vám sdělit svůj názor občana Prahy.

Stěžuji si tímto na příšerný stav pořádku ve městě. Stav je tak hrozný, že mne donutil sednout a napsat Vám tento email, protože Vy (i když patrně fyzicky nezametáte) jste za tento stav jako primátor Prahy plně zodpovědný. V poslední době se hovoří o všemožných kauzách, rozjíždí se předvolební boj, ale pokud Vaši stranu ve volbách něco položí, pak nepořádek ve městě (a to ve všech směrech) bude jedním ze základních kamenů Vašeho neúspěchu. Mohu být tisíckrát Vaším příznivcem, mohu tisíckrát být příznivcem ODS,
ale pokud nebudete mít seriozní vztah ke svému voliči a nebudete myslet na jeho zájmy po celou dobu funkčního období, pak já osobně takovou stranu jako je ta Vaše a takové osobnosti volit nebudu.

Mnohokrát jsem se v minulosti snažila apelovat(i písemně) na Vaše úředníky na magistrátu ve věci pořádku, úklidu, bezpečnosti v Praze, avšak odpovědi byly sice zdvořilé, ale nic neřešící. Z tohoto důvodu jsem přestala na magistrát psát, protože nepotřebuji odpovědi, proč něco nejde a na co nejsou peníze. To mne jako občana nezajímá, to je Vaše starost a Vaše zodpovědnost. Vy musíte pracovat efektivně a to při podmínkách, které prostě reálně existují. Jsem přesvědčena, že vše není jen v penězích, ale zejména v poctivosti a ve schopnostech lidí se s obtížnými situacemi vypořádat. Jde podle mne o systémovou a organizační chybu, někdy při šikovné organizaci není nutné mít moc peněz. Sledovala jsem v minulých dnech pracovníky úklidu, kteří sice zametají, ale kvalita jejich práce je ubohá. Kdyby uklízeli tak, jak mají, pak by tento stav nebyl tak hrozný. Jak je to možné? Kdo kvalitu práce kontroluje? Platí snad magistrát horentní sumy za nekvalitní práci bez kontroly? To je pak tedy tzv. turecké hospodářství, za což se hluboce Turecku omlouvám.

Apeluji tímto na Vás, abyste se na radnici vzchopili a tím myslím hlavně
ODS, která má rozhodující slovo v Praze, protože plané řeči nejsou zajímavé, je nutné vidět hmatatelné výsledky. Doufám, že média se těmito problémy začnou opravdu intenzivně zabývat, protože to občany zajímá.

Já osobně budu volit jen takovou stranu a takové osobnosti, které mi nabídnou poctivost vůči voliči, kvalitu práce a soulad slibů s činy. Vaše strana v tomto hodnocení bohužel nemůže být hodnocena pozitivně.

Nečekám na tento dopis žádnou odpověď, čekám zametenou čistou ulici, čekám uklizené parky (i odlehlé, stojí za shlédnutí stav pořádku v okolí Libeňského mostu, v okolí Hlávkova mostu atd.), vymetené živé ploty, vysypané odpadkové koše, nepočmárané zdi a lavičky, nerozbité skleněné výplně, neoblepené sloupy nesmyslnými oznámeními, pěší městskou
policii v ulicích, nerozsypané kontejnery, chodníky bez vajglů a bez hovínek atd. Udělejte si pěšky procházku po Praze a zajděte si i do odlehlejších částí, protože to je také Praha a Vy jste primátorem celé Prahy a ne jen Hradčan a Stromovky.

S pozdravem
Ing. Emanuela Doudová

page157_5
(Klikněte na Pepu!)

Anketa pro véčkaře z Prahy 7

Vážení kolegové, přátelé, příznivci,
když jsme před 4 roky zakládali Klub Praha 7 pod hlavičkou Věcí veřejných, doufal jsem, že se tím vytvoří nějaká parta, která bude schopna za pomoci dalších příchozích přispívat ke všestrannému zlepšení poměrů v naší městské části. Ze začátku to i vypadalo nadějně, na několika akcích jsme se sešli a i přes prohry, nějaký výsledek to přece jenom přineslo. Hodně pomohl k tomu, že jsme byli „zaregistrovaní“ i vedením radnice, pan Stejskal, který nám zavedl webové stránky (pořád slušně navštěvované ) a k nim diskusní fórum, po zrušení DF na webu P7. Bohužel jsme nakonec zůstali sami s p. Stejskalem, a tak nutně musela přijít i únava, navíc v minulém roce doprovázená mými časovými problémy v práci, kdy jsem nebyl schopen udržovat aktualizaci informací na našich stránkách. Taktéž jsem se dozvěděl, bohužel až z „druhé“ ruky, že p. Tuzarová vystoupila z Věcí veřejných, a protože pro existenci je třeba členství tří členů VV (tolik nás celou dobu bylo), ztratil náš klub licenci.
Proto se vedení VV rozhodlo znovu oživit Klub v Praze 7, a tak přišli dva noví členové: nyní Klub existuje ve složení Hrdina (předseda), Andrýsová, Tinka - členové. VV mají své registrované příznivce, z toho jsou někteří i z Prahy 7. Abychom si otestovali, jak to vypadá, připravili jsme takovou anketu, která je sice zaměřena na „neznámé“ příznivce z Prahy 7, ale budete-li mít zájem, můžete se zapojit také, proto ji přikládám na konci tohoto dopisu (je poněkud odlišná od té, rozesílané V-čkařům).
Od Vás bych ale rád znal odpovědi na tyto základní otázky:
Měla pro Vás existence Klubu spolu s webovou stránkou nějaký smysl? Myslíte si, že by bylo rozumné v nějaké formě pokračovat a jaké? Myslíte, že by stálo za to udělat zase pokus a jít do voleb do zastupitelstva P7? Co případně můžete nabídnout do společného úsilí o zlepšení toho, co nás tady různě pálí? Byli byste ochotni fungovat alespoň jako registrovaní V-čkaři a zúčastňovat se internetových referend, voleb, a pod.?
Mně osobně je celkem líto, že jsem nedokázal přitáhnout víc spolupracovníků, a také mi je líto od všeho odejít, když naše (Stejskalovy) webové stránky jsou docela slušně zavedené. Mám také trochu obavy z toho, kam se vše může v Praze 7 nasměrovat. Faktem je, že doručením Pražana do schránek obyvatel P7 hodně pomohlo zviditelnění Věcí veřejných, na druhou stranu to ale může mít negativní dopad napojením existencí, o které bych já rozhodně nestál. Stručně řečeno, nerad bych nastoupil do takového vlaku s naprosto cizími lidmi, a pak z něho jako zoufalec vyskakoval. Co si Vy o tom všem myslíte?
S pozdravem

Tinka Ivan
Ivan Tinka

Anketa pro véčkaře z Prahy 7
Vážení příznivci Věcí veřejných z Prahy 7,
členové Klubu Praha7 VV by se rádi blíže s Vámi seznámili zatím alespoň formou této krátké ankety. Každý, kdo zodpoví všechny položené otázky, bude zařazen do slosování, jeden vylosovaný účastník obdrží knihu Petra Kubaly: Mezinárodní vesmírná stanice. Každá odpověď je pro nás stejně cenná bez ohledu na její délku.

1) Víte o existenci Klubu Praha 7 Věcí veřejných? Pokud ano, jak jste se o něm dozvěděl/a a co si o něm myslíte?

2) Jaký byl Váš nejsilnější motiv pro to stát se příznivcem VV?

3)  Máte konkrétní představu, jak by VV v Praze 7 měly fungovat?

4) Můžete napsat svoji nejlepší a nejhorší zkušenost s radnicí Prahy 7?

5) Jak detailně se zajímáte o činnost svých volených zástupců? Kontaktoval/a jste někdy někoho z nich? Kolik jmen zastupitelů P7 znáte? Znáte jména starosty a radních? Účastníte se někdy zasedání zastupitelstva?

6) Co si myslíte o šancích VV v komunálních volbách na magistrát a v Praze 7?

7) Jak vidíte svoji případnou aktivní spolupráci s VV? Účast v referendech VV? Přímá účast na akcích VV? Získání dalších příznivců případně nových členů VV?

8) Jaký je Váš názor na přijímání členů z jiných stran do VV? Jaké šance by se jim měly dávat? Na co by si VV měly podle Vás nejvíc dávat pozor?

9) Máte něco speciálního na srdci, co byste nám chtěl/a sdělit? Co Vás nejvíc trápí? Co byste si nejvíce přál/a v rámci Prahy 7 zlepšit?

10) Zde můžete napsat cokoliv, co se Vám právě rodí v mysli.


Doufáme, že Vám zodpovězení těchto několika otázek nezabere moc času, a nám pomůže lépe se připravit na spolupráci s Vámi, ať už pasivní nebo aktivní. Svoje odpovědi zasílejte prosím do 20.2.2010 na adresu:

i.tinka@veciverejne.cz

Za Klub Praha 7 VV
Ivan Tinka

Škola začíná...

Za mých studentských let byl velkým problémem pro jazykově méně nadané studenty sehnat vhodnou – hodně názornou - učebnici cizích jazyků, a to dokonce i pro preferovanou ruštinu. Pamětníci si jistě vybaví, že paradoxně to byla tehdy Ruská kniha, která byla hojně navštěvovaná právě zájemci o neruské jazyky. Dnes těžko pochopitelné, ale v tehdejším SSSR, na rozdíl od nás, mohly vycházet různé brožurky v němčině, angličtině, atd., které pokrývaly široké spektrum potenciálních zájmů, včetně detektivních povídek. A to byl velmi žádaný doplňkový zdroj k výuce (ne zrovna efektivníWinking cizích jazyků u nás, zejména pro jazykové antitalenty, jako jsem byl já. Dnes je situace zcela opačná, těch možností, jak se s cizími jazyky seznamovat, je nepřeberné množství. A tak se možná bude zdát někomu zbytečné upozornění na brožurku, která se dostává právě nyní do prodeje. Lze se s ní seznámit v knihkupectvích a je sestavena jako zrcadlové čtení o zajímavostech světa v češtině a angličtině. A proč právě o této knize píši? Třeba pro někoho aspoň pro poznání, že jazyková „natvrdlost“ nemusí být dědičná. Podrobněji o knize „Top Places in the World“ ZDE.
Tinka Ivan
Ivan Tinka

Nespokojení Pražané

Zizkov
Kdo občas pohlédne i za humna jistě si povšimne, že z času na čas se občané potýkají s problémy, které jim ztrpčují život, kdy narážejí na hradbu nepochopení, uměle vytvářených překážek, kličkování. Ale hlavně, kdy s nimi mocní odmítají komunikovat. Pak nádoba přeteče, a lidé se začnou bouřit. Z poslední doby se stalo známým občanské sdružení Žižkov nejen sobě ZDE, které usiluje o průhlednou a spravedlivou privatizaci bytů. Pro zájemce lze doporučit např. videozáznam ZDE, případně podrobné informace ZDE.
Občanské sdružení Žižkov (nejen) sobě našlo podporu také u občanského sdružení Občané za svá práva v Praze ZDE, které pořádá na podporu Žižkováků celopražskou demonstraci ve čtvrtek dne 26. března 2009 v 8.00 hod. na Mariánském náměstí, Praha 1 (před MAGISTRÁTEM hl. m. Prahy). Na organizaci demonstrace se podílejí i další občanské iniciativy v Praze.

Tinka Ivan
Ivan Tinka

page157_5
(Klikněte na Pepu!)

Miliardová škoda, viník žádný

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kandidát do Senátu v bio OKO

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Dr. Martin Jan Stránský

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Technický oznam!

doplnujici-r-8-80-800015-lb-00-fb-obr-jpg-68483

Vzhledem k výměně počítače se mi podařilo vymazat jednu kategorii abonentů novinek, kkteří byli mailem upozorňováni na nové příspěvky tohoto serveru. Ti kteří již upornění nedostávají, ať mi to laskavě oznámí na mail ZDE.ORCO nastupuje...

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Technická!

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

O čem se nepíše

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Nové fórum

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Jaká je naše planeta?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Hobulete, Hobulete, kam vykročíš příště?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kdyby...

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Trápí vás hluk?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Poslanci: Nenaštvěte si nás!

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kéž lavičko, kéž bys promluvila....

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Jsou obavy o osud Letné předčasné?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Chtěl bych být v nedělní ráno, v chodníku kvádrem žulovým...

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

A přes všechno pojede vlak!

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Když nastal ráj - a pár dní poté...

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Čistota půl života

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kdo chce psa bít.

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Technická!

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Dveřmi ven, oknem zpátky

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kácím, kácíš, kácí...a kácejí a kácejí

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

ZPS versus přespolní

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Ohrožení hlukem

Ochrana lidského zdraví před hlukem je zakotvena v §§ 30-34 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, specifikace limitů pro hluk je pak podrobně uvedena v nařízení vlády č. 148/2006 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací. O vymahatelnosti tohoto zákona a nařízení vědí jistě svoje lidé ze sdružení Občané postižení Severojižní magistrálou, kteří po třináctiletém úporném boji dosáhli úspěchu: Magistrát musí do roka snížit hluk z magistrály v oblasti ulice 5. května. 
I.Tinka
Celý text

Líbí se vám Porsche?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Holešovická zákoutí

Přesto, že chodím kolem velmi často, tak do hloubi (a tady to bude téměř doslovně) některých zákoutí se normálně nedostanu. Proto jsem se odhodlal učinit tak úmyslně, a vybral jsem si tak profláknutá místa, jako je okolí Vltavské a nábřeží u Pražské tržnice. Podívejte se procházkou se mnou, jestli Vám ta místa také něco napoví.
I.Tinka
Celý text

Jak jsem četl HOBULET 12/2007

HOBULET_12_Page_01
Po letech se mně dostal do ruky (schránky) HOBULET. I minulá parta se k naší ulici chovala léta macešsky a tahle v tradici až do dneška pokračovala. Mám tedy HOBULET 12/2007.
První dojem je velice pěkný. Dvacetistránkový časopis s nadprůměrným grafickým vzhledem. Art director p. Miřátský odvedl skvělou práci. Slibovaná "křída" vytváří dojem renomovaného časopisu. Po amatérském vzhledu předešlého Hobuletu je to skutečně masáž. Já samozřejmě vím, že tamto byly "noviny" a toto je "časopis", ale to na věci nic nemění. Bývalý šéfredaktor Hobuletu p. Presler, vydává nyní v menším rozsahu analogický časopis (k náhlédnutí
ZDE) . A v tomto srovnání vzhledově vítězí "o parník" jednoznačně Hobulet. Bezchybný tisk ukazuje na profesionální spolupráci DTP a tiskárny.
Celý text

Have a new look 2008

Aby to nebylo tak fádní, udělal jsem našim stránkám do Nového roku Nový obličej. Doufám, že se bude líbit.
Vše nejlepší do roku 2008!

Praha 7 – místo pro život

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Vánoční Koncert Věcí Veřejných

Věci veřejné Praha 1 letos již po třetí zvou na vánoční koncert s koledami pro společné zazpívání. Kostel U Salvátora, Salvátorská ulice, Praha 1, Staré Město,
26. prosince 2007 od 18 hodin.
Koncert je zdarma, součástí koncertu je sbírka na herní prvky do tělocvičny školky v Letenské ulici na Malé Straně. Záštitu nad koncertem převzala Natálie Kocábová. (Kvůli tomu, tam půjdu já! J.S.)
Podrobněji
ZDE
vanoce zvonecky

Strossmayerovo náměstí v novém

Dlouho plánovaná pěší zóna na Strossmayerově náměstí, jejíž realizace stála nakonec kolem 12 milionů korun, je v provozu. Jak vypadala v plánech architektů, je možno vidět ZDE. Při procházení náměstím mě ale přece jenom některé věci zarazily, a tak jsem se pokusil zaznamenat je na několika obrázcích. Kdo má zájem, může si otevřít následující stránku.
Celý text

Pro změnu

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Pokud chce někdo zachraňovat Letnou,

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Tak já taky.

Nebyl jsem v Karpatech, ale tohle jsem vyfotil dneska odpoledne na Letenské pláni.
Last 12 Months - 776

Last 12 Months - 777

A TOHLE mám zase před domem! A to teda v Karpatech taky nenajdete!
J. Stejskal

Podzimní pohlazení

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Zóny placeného stání jinde

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

A bude ráj!

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Osud jednoho podnětu

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Nedorozumění, nepochopení nebo něco horšího?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Slavíme! Infiltrace se zdařila!

fireworks-1

Konference strany Věci veřejné

Konference byla svolána na pátek 13.4. a jejími hlavními cíli bylo:
- zhodnotit minulé volební období,
- volba nového vedení strany,
- změna stanov,
- ideové teze pro příští volební období.

Po volbě komisí pro konferenci a zhodnocení úspěšného volebního období pro Věci veřejné (nejenom v Praze 1) složila své mandáty rada ve složení:
J.Škárka (předseda), J. Dobeš (místopředseda), K. Klasnová, Č. Horák, J. Vladyka, J. Pařízková, S. Michalcová.
Následovala volba předsedy, kterým se opět stal J. Škárka, a místopředsedy, kde J. Dobeše vystřídala K. Klasnová (šéfredaktorka časopisu Pražan, zastupitelka MČ Praha 1).

Změny stanov strany řešily některé technické otázky, např. kooptaci členů rady v případě rezignace člena v období mezi konferencemi, nebo zkrácení funkčního obdobní rady ze tří na jeden rok. Nově byla zřízena ideová komise, která má funkci kontrolní a má dohlížet na dodržování ideových tezí.

Konference schválila hlavní ideové teze pro následující volební období.

Nová rada pro příští roční funkční období byla zvolena ve složení: J.Škárka (předseda), K. Klasnová (místopředseda), J. Dobeš, S. Michalcová, K. Peake, J. Pařízková,
I.Tinka.

Rozhodčí komise: J. Bártová, J. Krimová, O. Kottková.
Revizor: A. Fraňková
Ideová komise: Č. Horák

(Pro pány Josky a jim podobné: Ten titulek - to je legrace!)

Naši kolegové v Praze 1

logo-VV-def


Z tiskové zprávy Věcí veřejných k návrhu bodu na revokaci souhlasného usnesení rady MČ Praha 1 se stavbou Copa Centrum Národní:
- S výškou plánované stavby Copa Centra Národní nesouhlasí památkáři
- Počet plánovaných bytů v Copa Centru se oproti záměru snížil
- Budova výrazně zastíní okolní domy
- Na základě těchto a dalších důvodů podaly Věci veřejné návrh na revokaci souhlasného stanoviska Rady MČ Praha 1 s umístěním stavby
- MČ Praha 1 pod vedením ODS poskytuje investorovi Sebastianu Pawlowskému nadstandardní podmínky
Celý text

Jakpak jsou na tom v jiných městských částech?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Podobnost čistě náhodná…..

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kam nám radnice, kam vykročíš?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Divné věci se dějí.

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Kde jsou starší příspěvky?

Měl jsem zato, že je to intuitivní věc, ale není. Chronologicky posledních patnáct příspěvků vidíte před sebou. Ty další jsou řazeny po měsících a vyvolat je lze stisknutím anglického (bohužel) názvu vpravo.

Technická

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Deregulace nájemného – kdy a kolik v obecních bytech?

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...