května 2007

Společenství vlastníků jednotek (SVJ) – co to obnáší?

Nejhodnotnější bývají rady, které plynou z vlastních poznatků. Proto jsem se obrátil na některé známé, kteří si už prošli prvními úskalími fungování společenství vlastníků jednotek (SVJ), zda by nebyli ochotni podělit se o některé své zkušenosti a pomoci tak svým následníkům vyvarovat se případných chyb, kterých se sami dopustili. Jeden takový praktický pohled jsem obdržel od pana JČ, který zde po menších úpravách předávám pro poučení všem zájemcům. Máte-li vlastní, ať již negativní nebo pozitivní zkušenosti, budu rád, pokud se o ně s námi také podělíte.

I.Tinka
Celý text


Informace pro vlastníky bytů, současné i budoucí.

Nedávno jsem v novinách četl následující úvod k jednomu článku:
Lidem bydlícím v bytě často není známo, kolik peněz přispívají do fondu oprav. Mnohdy jen mlhavě tuší, jaké administrativní náležitosti jsou s jejich bydlením spojeny. Například často nevědí, kolik je ve fondu oprav peněz, když byt kupují, nebo jakou formou je jejich bytový dům spravován. Velkou neznámou také pro majitele bytů bývá funkce společenství vlastníků.
Do určité míry se na tomto stavu podílí i absence souhrnných informací, protože uvědomit si a posléze opatřit a prostudovat všechny příslušné zákonné normy, je pro normálního občana poměrně náročné. Proto je chvályhodný každý počin, který v takové orientaci občanům pomůže. Jeden z takových dokumentů je nabízen radnicí Prahy 6 ke stažení na adrese ZDE pod názvem Informace pro společenství vlastníků jednotek, a protože je zpracován kvalifikovanými pracovníky, předkládám ho zde s drobnými úpravami pro potřeby zájemců z Prahy 7.

I.Tinka
Text dokumentu je ve složce Stáhněte si, pod názvem Vlastnik bytu.

Kovadlina forever, tedy i ve čtvrtek 10.5. v 18.00

mediaview.php jaroslav_skarka katerina_klasnova
Návštěva z centra VV
Mgr. Jaroslav Škárka, předseda, (vlevo) a
ThDr. Kateřina Klasnová místopředsedkyně

Je to sice více než týden, ale snad to neurazí ty kteří přítomni byli, ani ostatní.
Celý text

Až skončí privatizace...

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...