března 2010

Dopis pražskému primátorovi

124268-original-5s26o
Vážený pane primátore,

po dnešní cestě do práce pražskými ulicemi jsem se definitivně rozhodla Vám napsat tuto stížnost. Jistě takových stížností dostáváte více a moje stížnost asi zapadne, protože je jednou z mnoha. Já ale cítím prostě velkou potřebu Vám sdělit svůj názor občana Prahy.

Stěžuji si tímto na příšerný stav pořádku ve městě. Stav je tak hrozný, že mne donutil sednout a napsat Vám tento email, protože Vy (i když patrně fyzicky nezametáte) jste za tento stav jako primátor Prahy plně zodpovědný. V poslední době se hovoří o všemožných kauzách, rozjíždí se předvolební boj, ale pokud Vaši stranu ve volbách něco položí, pak nepořádek ve městě (a to ve všech směrech) bude jedním ze základních kamenů Vašeho neúspěchu. Mohu být tisíckrát Vaším příznivcem, mohu tisíckrát být příznivcem ODS,
ale pokud nebudete mít seriozní vztah ke svému voliči a nebudete myslet na jeho zájmy po celou dobu funkčního období, pak já osobně takovou stranu jako je ta Vaše a takové osobnosti volit nebudu.

Mnohokrát jsem se v minulosti snažila apelovat(i písemně) na Vaše úředníky na magistrátu ve věci pořádku, úklidu, bezpečnosti v Praze, avšak odpovědi byly sice zdvořilé, ale nic neřešící. Z tohoto důvodu jsem přestala na magistrát psát, protože nepotřebuji odpovědi, proč něco nejde a na co nejsou peníze. To mne jako občana nezajímá, to je Vaše starost a Vaše zodpovědnost. Vy musíte pracovat efektivně a to při podmínkách, které prostě reálně existují. Jsem přesvědčena, že vše není jen v penězích, ale zejména v poctivosti a ve schopnostech lidí se s obtížnými situacemi vypořádat. Jde podle mne o systémovou a organizační chybu, někdy při šikovné organizaci není nutné mít moc peněz. Sledovala jsem v minulých dnech pracovníky úklidu, kteří sice zametají, ale kvalita jejich práce je ubohá. Kdyby uklízeli tak, jak mají, pak by tento stav nebyl tak hrozný. Jak je to možné? Kdo kvalitu práce kontroluje? Platí snad magistrát horentní sumy za nekvalitní práci bez kontroly? To je pak tedy tzv. turecké hospodářství, za což se hluboce Turecku omlouvám.

Apeluji tímto na Vás, abyste se na radnici vzchopili a tím myslím hlavně
ODS, která má rozhodující slovo v Praze, protože plané řeči nejsou zajímavé, je nutné vidět hmatatelné výsledky. Doufám, že média se těmito problémy začnou opravdu intenzivně zabývat, protože to občany zajímá.

Já osobně budu volit jen takovou stranu a takové osobnosti, které mi nabídnou poctivost vůči voliči, kvalitu práce a soulad slibů s činy. Vaše strana v tomto hodnocení bohužel nemůže být hodnocena pozitivně.

Nečekám na tento dopis žádnou odpověď, čekám zametenou čistou ulici, čekám uklizené parky (i odlehlé, stojí za shlédnutí stav pořádku v okolí Libeňského mostu, v okolí Hlávkova mostu atd.), vymetené živé ploty, vysypané odpadkové koše, nepočmárané zdi a lavičky, nerozbité skleněné výplně, neoblepené sloupy nesmyslnými oznámeními, pěší městskou
policii v ulicích, nerozsypané kontejnery, chodníky bez vajglů a bez hovínek atd. Udělejte si pěšky procházku po Praze a zajděte si i do odlehlejších částí, protože to je také Praha a Vy jste primátorem celé Prahy a ne jen Hradčan a Stromovky.

S pozdravem
Ing. Emanuela Doudová

page157_5
(Klikněte na Pepu!)