června 2009

Věř, ale komu věříš, měř!

V otázkách a odpovědích na webu Prahy 7 byla k současnému stavu ve Stromovce před Šlechtovou restaurací poskytnuta odpověď, z níž by mohl být čtenář poněkud zmatený. A tak logicky následovala cesta na „místo činu“ a zaznamenání stávajícího stavu. Jak je z přiložených obrázků vidět, louka je už opravdu srovnaná, jenom ty zábrany tam ještě trochu straší. I když kdo ví, jestli by nakonec nebylo lepší, dokud se na ploše neuchytí odolný travnatý povrch, aby tam ta ohrada zůstala.
Potěšující není také vyhlídka na déletrvající omezení prostoru v okolí Šlechtovy restaurace během její rekonstrukce, ale kdyby se konečně restaurace dočkala zasloužené opravy, bylo by takové omezení víc než přijatelné.
Přikládám několik obrázků.

Tinka Ivan
Ivan Tinka

Strom1
Strom2
Strom3
Strom4

page157_5
(Klikněte na Pepu!)

Ze zastupitelstva....

Privat
Ať lákám, jak lákám, účast na jednáních zastupitelstva je mizerná. A téměř vždy se tam vyskytne něco zajímavého. Ale což, ani účast zastupitelů, nezřídka těch opozičních, nebývá také stoprocentní. Ostatně, jim se není co divit, vzhledem k možnostem ovlivnit dění...Tak se aspoň podívejme na pár zajímavostí.

Celý text

Tinka Ivan
Ivan Tinka

Všem, všem, všem...

Radnice
Je tady opět šance pro každého občana městské části podívat se na práci svých zástupců aspoň prostřednictvím jednání zastupitelstva. To nejbližší bude v pondělí dne 8. června 2009 od 15.00 hodin ve velké zasedací místnosti č. 227 Úřadu Městské části, nábř. Kpt. Jaroše 1000, Praha 7.

Celý text

Tinka Ivan
Ivan Tinka

Čistota není zadarmo

cistota
V dobách nedávno minulých bylo na diskusních stránkách Prahy 7 velmi frekventované téma psi a čistota našich chodníků. Teď jakoby tento problém neexistoval. Oko si zřejmě již zvyklo, některé ty nepříjemné překážky mozek podvědomě identifikuje a nohy se jim pak vyhnou. Ale vyhnout se nedá útoku na čichové smysly, jakmile dorazí vedro - a s velkou pravděpodobností to nebude čistička odpadních vod z Troje. Jak to tedy s čistotou našich chodníků je?
Celý text

Tinka Ivan
Ivan Tinka

Volte č. 3!

VV

Logické pokračování úspěšné komunální politiky zejména v Praze 1 je rozšíření pole působnosti a proč ne rovnou do Evropského parlamentu? Dala by se tady uvádět řada argumentů, proč volit právě Věci veřejné, ale proč nosit dříví do lesa? Má-li někdo zájem, může se s touto stranou a jejími hlavními nosnými tématy seznámit poměrně podrobně ZDE.
Mnozí už jistě dostali do rukou také časopis, kterým se VV snaží oslovit širší veřejnost, než jsou současné oblasti působnosti. Z uvedeného linku se zájemce snadno dostane také na časopisy, vydávané VV (Pražan, Věci veřejné ), na jejichž základě si každý může udělat vlastní názor. Pokud bych ale měl odpovědět na přímou otázku, proč volit Věci veřejné, mohl bych odpovědět: A proč ne? Nemůže to být horší volba než volba z kterékoliv „osvědčené“ politické strany. A v porovnání s jinými malými stranami, které se probouzejí pouze před volbami, a pak opět upadají do sladkého spánku, jsou VV na komunální úrovni velmi aktivní. Pro ty voliče, kteří by se třeba pro VV i rozhodli, ale litují případně ztraceného hlasu: Není právě tohle šance pro otestování před pozdějšími, pro běžné občany důležitějšími volbami?
Tinka Ivan
Ivan Tinka

Já bych tedy radši ještě kliknul na Pepu a prodiskutoval to. Stejskal

page157_5
(Klikněte na Pepu!)