Teorie řízení.

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Čeho se vedení radnice Prahy 7 najednou tak zaleklo?

Diskuse na internetových stránkách Prahy 7 probíhají zhruba od léta 1999, tu v mírnější, tu v ostřejší formě, někdy v obecné, jindy v osobní rovině. V osobní pak jak mezi představiteli radnice a jednotlivými občany, tak i mezi jednotlivými občany samotnými. Vyskytly se příspěvky i velmi nízké, urážlivé, útočné ...I v minulosti se vedení radnice snažilo tyto diskuse usměrňovat více k obrazu svému, ale nikdo dosud nezasáhl tak, aby zakázal diskusi mezi občany (resp. diskusi vůbec). Příslušná část upozornění pro přispěvatele zní: Odstraněny budou rovněž příspěvky, které se nevztahují k tématům jednotlivých sekcí diskusního fóra, neobsahují jasně formulovaný dotaz na zaměstnance Úřadu MČ Praha 7 či členy samosprávy nebo jsou součástí vzájemných diskusí občanů. Veškeré příspěvky v rozporu s výše uvedenými pravidly budou odstraněny včetně celých podstromů. Zdánlivě jde o prkotinu – když se ale nad tím zamyslíme, může jít o mnohem víc. A proto jsem se této „prkotině“ rozhodl věnovat v tomto příspěvku.
I.Tinka
Celý text

Privatizace – rok poté

Píše se datum 20.1.2007 a Pražský deník ve svém zpravodajství uvádí:
Privatizace v Holešovicích má konečně zelenou !!
,,Doufáme, že se nyní už situace bude vyvíjet příznivě a lidé budou mít do konce roku byty ve svých rukou,” uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének. ,,Zákon je na naší straně. Teď bude ještě důležité, abychom se dohodli s katastrem nemovitostí na vymezení bytových jednotek. Potom by mohl být realitou říjnový termín ukončení privatizace,” dodává.
Jsme sice o rok starší, ale bohužel to přání starosty a nemalého počtu nájemníků v privatizovaných domech zůstalo nesplněno. Pokusme se nyní shrnout, co se vlastně během toho roku událo.
I.Tinka
Celý text

Letná – ticho po pěšině?

Píši tyto řádky s určitým smutkem v duši, protože zatímco o psím h...se dokáže rozproudit debata téměř na život a na smrt, zdá se, že budoucnost Letné nikoho moc nebere. Ani občany, ani média. Poté, co se v usnesení rady naší MČ č. 1431/07 dne 3.12.07 objevilo, že rada
1. Bere na vědomí informaci o záměru vyhlášení Ideové urbanistické soutěže o návrh využití a architektonické ztvárnění Letenské pláně
2. Schvaluje předložený návrh usnesení Zastupitelstva MČ Praha 7 - Informace o záměru vyhlášení ideové urbanistické soutěže o návrh využití a architektonické ztvárnění Letenské pláně
jsem očekával, že se přece jenom rozproudí debata minimálně na úrovni naší městské části, že se třeba vedení radnice odhodlá iniciovat setkání s občany, aby si k budoucnosti Letné vyslechlo jejich názory, nebo že se více této záležitosti budou věnovat i média a osloví odborníky i neodborníky, lidi z ulice, studenty i školáky – zatím ale nic, nic, nic. Možná je na vině i to, že se o nějaké soutěži až tak moc toho neví.

I.Tinka
Celý text

Holešovická zákoutí

Přesto, že chodím kolem velmi často, tak do hloubi (a tady to bude téměř doslovně) některých zákoutí se normálně nedostanu. Proto jsem se odhodlal učinit tak úmyslně, a vybral jsem si tak profláknutá místa, jako je okolí Vltavské a nábřeží u Pražské tržnice. Podívejte se procházkou se mnou, jestli Vám ta místa také něco napoví.
I.Tinka
Celý text

Jak jsem četl HOBULET 12/2007

HOBULET_12_Page_01
Po letech se mně dostal do ruky (schránky) HOBULET. I minulá parta se k naší ulici chovala léta macešsky a tahle v tradici až do dneška pokračovala. Mám tedy HOBULET 12/2007.
První dojem je velice pěkný. Dvacetistránkový časopis s nadprůměrným grafickým vzhledem. Art director p. Miřátský odvedl skvělou práci. Slibovaná "křída" vytváří dojem renomovaného časopisu. Po amatérském vzhledu předešlého Hobuletu je to skutečně masáž. Já samozřejmě vím, že tamto byly "noviny" a toto je "časopis", ale to na věci nic nemění. Bývalý šéfredaktor Hobuletu p. Presler, vydává nyní v menším rozsahu analogický časopis (k náhlédnutí
ZDE) . A v tomto srovnání vzhledově vítězí "o parník" jednoznačně Hobulet. Bezchybný tisk ukazuje na profesionální spolupráci DTP a tiskárny.
Celý text