února 2010

Anketa pro véčkaře z Prahy 7

Vážení kolegové, přátelé, příznivci,
když jsme před 4 roky zakládali Klub Praha 7 pod hlavičkou Věcí veřejných, doufal jsem, že se tím vytvoří nějaká parta, která bude schopna za pomoci dalších příchozích přispívat ke všestrannému zlepšení poměrů v naší městské části. Ze začátku to i vypadalo nadějně, na několika akcích jsme se sešli a i přes prohry, nějaký výsledek to přece jenom přineslo. Hodně pomohl k tomu, že jsme byli „zaregistrovaní“ i vedením radnice, pan Stejskal, který nám zavedl webové stránky (pořád slušně navštěvované ) a k nim diskusní fórum, po zrušení DF na webu P7. Bohužel jsme nakonec zůstali sami s p. Stejskalem, a tak nutně musela přijít i únava, navíc v minulém roce doprovázená mými časovými problémy v práci, kdy jsem nebyl schopen udržovat aktualizaci informací na našich stránkách. Taktéž jsem se dozvěděl, bohužel až z „druhé“ ruky, že p. Tuzarová vystoupila z Věcí veřejných, a protože pro existenci je třeba členství tří členů VV (tolik nás celou dobu bylo), ztratil náš klub licenci.
Proto se vedení VV rozhodlo znovu oživit Klub v Praze 7, a tak přišli dva noví členové: nyní Klub existuje ve složení Hrdina (předseda), Andrýsová, Tinka - členové. VV mají své registrované příznivce, z toho jsou někteří i z Prahy 7. Abychom si otestovali, jak to vypadá, připravili jsme takovou anketu, která je sice zaměřena na „neznámé“ příznivce z Prahy 7, ale budete-li mít zájem, můžete se zapojit také, proto ji přikládám na konci tohoto dopisu (je poněkud odlišná od té, rozesílané V-čkařům).
Od Vás bych ale rád znal odpovědi na tyto základní otázky:
Měla pro Vás existence Klubu spolu s webovou stránkou nějaký smysl? Myslíte si, že by bylo rozumné v nějaké formě pokračovat a jaké? Myslíte, že by stálo za to udělat zase pokus a jít do voleb do zastupitelstva P7? Co případně můžete nabídnout do společného úsilí o zlepšení toho, co nás tady různě pálí? Byli byste ochotni fungovat alespoň jako registrovaní V-čkaři a zúčastňovat se internetových referend, voleb, a pod.?
Mně osobně je celkem líto, že jsem nedokázal přitáhnout víc spolupracovníků, a také mi je líto od všeho odejít, když naše (Stejskalovy) webové stránky jsou docela slušně zavedené. Mám také trochu obavy z toho, kam se vše může v Praze 7 nasměrovat. Faktem je, že doručením Pražana do schránek obyvatel P7 hodně pomohlo zviditelnění Věcí veřejných, na druhou stranu to ale může mít negativní dopad napojením existencí, o které bych já rozhodně nestál. Stručně řečeno, nerad bych nastoupil do takového vlaku s naprosto cizími lidmi, a pak z něho jako zoufalec vyskakoval. Co si Vy o tom všem myslíte?
S pozdravem

Tinka Ivan
Ivan Tinka

Anketa pro véčkaře z Prahy 7
Vážení příznivci Věcí veřejných z Prahy 7,
členové Klubu Praha7 VV by se rádi blíže s Vámi seznámili zatím alespoň formou této krátké ankety. Každý, kdo zodpoví všechny položené otázky, bude zařazen do slosování, jeden vylosovaný účastník obdrží knihu Petra Kubaly: Mezinárodní vesmírná stanice. Každá odpověď je pro nás stejně cenná bez ohledu na její délku.

1) Víte o existenci Klubu Praha 7 Věcí veřejných? Pokud ano, jak jste se o něm dozvěděl/a a co si o něm myslíte?

2) Jaký byl Váš nejsilnější motiv pro to stát se příznivcem VV?

3)  Máte konkrétní představu, jak by VV v Praze 7 měly fungovat?

4) Můžete napsat svoji nejlepší a nejhorší zkušenost s radnicí Prahy 7?

5) Jak detailně se zajímáte o činnost svých volených zástupců? Kontaktoval/a jste někdy někoho z nich? Kolik jmen zastupitelů P7 znáte? Znáte jména starosty a radních? Účastníte se někdy zasedání zastupitelstva?

6) Co si myslíte o šancích VV v komunálních volbách na magistrát a v Praze 7?

7) Jak vidíte svoji případnou aktivní spolupráci s VV? Účast v referendech VV? Přímá účast na akcích VV? Získání dalších příznivců případně nových členů VV?

8) Jaký je Váš názor na přijímání členů z jiných stran do VV? Jaké šance by se jim měly dávat? Na co by si VV měly podle Vás nejvíc dávat pozor?

9) Máte něco speciálního na srdci, co byste nám chtěl/a sdělit? Co Vás nejvíc trápí? Co byste si nejvíce přál/a v rámci Prahy 7 zlepšit?

10) Zde můžete napsat cokoliv, co se Vám právě rodí v mysli.


Doufáme, že Vám zodpovězení těchto několika otázek nezabere moc času, a nám pomůže lépe se připravit na spolupráci s Vámi, ať už pasivní nebo aktivní. Svoje odpovědi zasílejte prosím do 20.2.2010 na adresu:

i.tinka@veciverejne.cz

Za Klub Praha 7 VV
Ivan Tinka