února 2007

Mírný pokrok v mezích zákona

Koncem roku 2005 se našlo pouze pár jedinců, kterým docházelo, co je pod hlavičkou půdního programu připraveno. V květnu to už bylo pár desítek občanů a díky nim byla radnice nucena konečně zaujmout nějaké stanovisko. Ale k „pochopení“, resp. přiznání podstaty „šibalstva“ a vyvození správných důsledků bylo pořád daleko. Stačilo seznámení se s oficiálně dostupnými dokumenty, aby i reportéři ČT velmi rychle dospěli ke zjištění, kterému se radnice pořád úzkostlivě vyhýbala - že jde o mnohamilionové „pochybení“, které navíc zablokovalo hladký průběh privatizace v domech s plánovanými půdními byty. Zdá se, že teď už to přestává být tabu i na naší radnici, a lze věci nazývat pravými jmény. A to je ten mírný pokrok v mezích zákona. V článku v Pražském deníku 8.2. to popsal H.Varga.
Celý text

Naši kolegové v Praze 1

logo-VV-def


Z tiskové zprávy Věcí veřejných k návrhu bodu na revokaci souhlasného usnesení rady MČ Praha 1 se stavbou Copa Centrum Národní:
- S výškou plánované stavby Copa Centra Národní nesouhlasí památkáři
- Počet plánovaných bytů v Copa Centru se oproti záměru snížil
- Budova výrazně zastíní okolní domy
- Na základě těchto a dalších důvodů podaly Věci veřejné návrh na revokaci souhlasného stanoviska Rady MČ Praha 1 s umístěním stavby
- MČ Praha 1 pod vedením ODS poskytuje investorovi Sebastianu Pawlowskému nadstandardní podmínky
Celý text

První prodloužená nového zastupitelstva

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...

Společnost pro trvale udržitelný život vás zve:

Summary only available when permalinks are enabled. Read More...